Motive Etme Bilimi ve Sanatı Eğitimi

Bir bilim ve sanat olarak motivasyon, insanları motive etmek adına geliştirilen sanatsal ve bilimsel faaliyetler bütünüdür. Bilimseldir; çünkü tanımlanabilen, geliştirilebilen ve sistematik olarak uygulanabilen yöntemleri ve uygulamaları içerir. Sanatsaldır; çünkü estetiktir ve insana dair her şeyi konu edinmektedir… Motive Etme Bilimi ve Sanatı, katılımcılara, çevrelerindeki insanları kişisel ve kurumsal hedefler doğrultusunda motive edebilmeyi öğreten etkili bir eğitimdir.

Kimler Katılabilir?

Bu eğitime, çevresindeki, ekibindeki ya da kurumundaki kişileri motive etmek isteyen ve de bunu daha iyi nasıl yapabileceğinin etkili yollarını öğrenmeyi arzulayan tüm bireyler katılabilir. Ayrıca bu eğitime, Kimyon eğitimine katılarak kendini motive edebilmenin inceliklerini öğrenmiş kişiler de, bir devam eğitimi olarak katılabilir.

Kazanımlar:

Katılımcılar, öncelikle kendini tanımanın ve sonrasında ise çevresinde bulunan kişilerin motivasyon yapılarını kolayca fark etmenin ip uçlarını öğrenirler. Motivasyon yönetimi bilgisini diğer insanlar üzerinde kullanma bilgisi ve becerisi elde ederler. Başkalarını motive etmenin inceliklerini öğrenerek, motivasyon teknik ve yöntemleri üzerinde yetkinlikler geliştirirler.

Eğitim İçeriği:

  • Motivasyon bilimi ve sanatına giriş
  • İnsan doğasını anlamak – Güdü ve motivasyon profilleri
  • Bir yabancı dil olarak motivasyon… “Motivasyonun Dili”
  • Motivasyonu etkileyen fiziksel, duygusal ve zihinsel faktörler
  • Kişilik yapılarına göre motivasyon stratejileri ve taktikleri
  • Motive etme teknikleri ve yöntemleri
  • Motivasyon uygulamaları

 

Not: Eğitim, 1 (tam) gün ve 2 gün olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

 

Eğitmen: Tayfun Topaloğlu

Ayrıntılı Bilgi İçin: motivasyonyonetimi.com

Başvuru ve Kayıt İçin: Kayıt Formu